Spływ Jeziorką? Dla odważnych

Jeziorka, lewostronny dopływ Wisły, to jedna z najczystszych rzek na Mazowszu. Ponad sześćdziesiąt kilometrów obcowania z przepiękną, nieskażoną przyrodą.
Swój początek bierze w rejonie miejscowości Huta Lutkowska gm. Mszczonów, skąd płynie w kierunku wschodnim . W górnym biegu rzeka płynie wąską , rynnową doliną o stromych zboczach , wciętą ok. 15m. w otaczający teren . Ujściowy odcinek Jeziorki jest skanalizowany, a sama Jeziorka wpada do Wisły przez przepust w wale powodziowym.
W dolinie Jeziorki można znaleźć prawdziwe bogactwo natury. Malownicze meandry, strome skarpy, bujną roślinność, łęgi zasiedlone przez wiele gatunków zwierząt, w tym również chronionych. Przypomnijmy, że nad Jeziorką znajduje się kilka rezerwatów przyrody jak n.p. Jeziora Olszyny na terenie leśnictwa Wilczoruda, Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Widoki sprawiają, że każdy pozostaje pod wrażeniem prostego piękna mazowieckiej natury.
To wszystko stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku. Nie tylko dla nas, ale i dla przyjezdnych gości.
Najbliższy spływ kajakowy rzeką Jeziorką (zwałkową, dla zaawansowanych) organizowany jest przez fundację AVE 29.08. 2011;
Więcej szczegółów na www.splywajznami.pl,
I coś dla wędkarzy: Mimo, że rzeka nie dużej szerokości , ale jak twierdzą wędkarze obfituje w karpie,liny,karasie,pstrągi,amury,płocie,kiełbie,okonie,szczupaki,klenie i jazie a nawet miętusy. Rekordy połowów z tego łowiska to lin ponad 1,5kg, karaś około 1kg, okoń 80 dag,szczupak ponad 3kg i kapitalne klenie i jazie dochodzące do 1,5kg (najczęściej łowione). :)

 

Tagged as:

Brak Komentarzy / No Comments

Skomentuj / Leave a Reply